راهنمای نویسندگان

ملاحظات اخلاقی نشریه

پژوهشنامه متین، با احترام به قوانین اخلاق در نشریات تابع قوانین کمیته اخلاق در نشر (COPE) می­باشد و از آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در آثار علمی پیروی می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تعهدات نویسندگان و منشور اخلاقی انتشار مقاله بر اساس قوانین و دستورالعملهای کمیته اخلاق نشر، می توانید به این صفحه مراجعه نمایید:

 https://publicationethics.org/guidance/Guidelines

منشور اخلاقی نشریه را می توانید در صفحه اخلاق نشر ملاحظه نمایید. 


 از محققان و نویسندگان محترم تقاضا دارد جهت تسریع در بررسی و انتشار به موقع مقاله نکات زیر را رعایت فرمایند:

 

 نحوه ثبت‌نام و ارسال مقاله

راهنمای ارسال مقاله
 1. برای ارسال مقاله ابتدا باید در سامانه ثبت نام کنید. برای این منظور از منوی «ارسال مقاله»، گزینه «ثبت نام» را انتخاب و مشخصات خود را وارد نمایید. پس از ذخیره، سامانه به ایمیل شما نام کاربری و رمز ورود اختصاص می‌دهد.
 2.    پس از ثبت نام، می توانید از طریق لینک« ارسال مقاله»، نام کاربری و رمز ورود  خود را وارد کرده و مقاله را ارسال کنید.
 3. در صورتی که قبلاً با یک آدرس ایمیل ثبت نام کرده­اید، سامانه از پذیرش مجددخودداری می‌کند. ایمیل شما به عنوان شناسه کاربری در نظر گرفته خواهد شد.
 4. در صورتی که رمز خود را فراموش کرده‌اید، بر روی گزینه «کلمه عبور را فراموش کرده‌اید»کلیک کرده و همان آدرس ایمیل خود را وارد کنید. رمز جدید شما به آدرس ایمیل‌تان ارسال می‌شود.                                                                              

 

بخش (الف): فرم ها و فایل های ضروری 
 1. فایل مقاله همراه چکیده انگلیسی در نرم‌افزار Word بدون مشخصات نویسندگان.برای دریافت فایل مشخصات نویسندگان اینجا کلیک نمایید.
 2. فایل مقاله همراه چکیده انگلیسی در نرم‌افزار Word با مشخصات نویسندگان .برای دریافت راهنمای نگارش مقاله اینجا کلیک کنید.
 3. فایل مقاله مشابه‌یابی شده در سامانه همانندجوی  سمیم نور برای دریافت توضیحات همانندجویی اینجا کلیک کنید.
 4. فرم تعهدنامه: برای دریافت فرم تعهدنامه اینجا کیلک نمایید.تصویر فرم تکمیل و امضاء شده را در زمان ثبت و ارسال مقاله بارگذاری نمائید.
 5. فرم تعار ض منافع: برای دریافت فرم تعارض منافع اینجا کلیک نمایید.تصویر فرم تکمیل و امضاء شده را در زمان ثبت و ارسال مقاله بارگذاری نمائید.
 6. فایل نقشه ، جدول و یا هر مستند دیگری که قراراست بصورت رنگی منتشر شود. 

 7. چکیده تفصیلی مقاله(حداقل 1000 واژه) به فارسی و انگلیسی که باید شامل موارد زیر باشد: عنوان مقاله، نام نویسندگان و شناسه و ایمیل آنها، مقدمه و بیان مسئله، پیشینه پژوهش، روش تحقیق، یافته، بحث و نتیجه گیری.(این فایل بعد از پذیرش برای مرحله چاپ مورد نیاز است)
 8. فایل مقاله همراه  با چکیده انگلیسی در نرم‌افزار Word با مشخصات نویسندگان و ترجمه انگلیسی منابع فارسی.با تاریخ میلادی و جلوی منابع فارسی[In Persian] وجلوی منابع عربی[In Arabic] آورده شود.(این فایل برای مرحله چاپ مورد نیاز است)

 

بخش (ب):  اصول کلی

1-    مقاله باید حاصل کار پژوهشی و میدانی باشد و قبلاً در هیچ نشریه‌ای منتشر نشده باشد.

2- مقاله باید دارای انشایی روان و از نظر دستور زبان و آیین نگارش بدون اشکال باشد.

3-   حداکثر حجم مقاله  با ترجمه انگلیسی منابع 9000واژه باشد.

4- موضوع مقالات باید در راستای هدف فصلنامه یعنی واکاوی اندیشه‌های حضرت امام خمینی و تحقیق و بررسی دربارة انقلاب اسلامی باشد.

5- مقالات علمی، پژوهشی، تحقیقی و مستند باشد.

6- در ارجاعات مربوط به حضرت امام خمینی حتماً از صحیفة امام به جای صحیفه نور و از کتابهای چاپ مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام استفاده گردد.

7-   مقاله را تنها با یک نام کاربری در سامانه ثبت نمایید..

8-  تمامی فیلدهای مربوط به نویسندگان مقاله و همچنین چکیده انگلیسی، فارسی، واژگان کلیدی و ... را در سامانه به دقت تکمیل نمایید. درصورتی که اطلاعات نویسندگان در سامانه با فایل ارسال شده توسط نویسندگان مغایر باشد، مقاله به کمیته علمی ارسال نخواهد شد. (به عنون مثال اگر در فایل مقاله نام سه نفر نویسنده ذکر شده است در سامانه نیز می بایست نام سه نفر نویسنده به همراه مشخصات علمی کامل درج شده باشد).

9- خواهشمند است با درنظر گرفتن صرف زمان چندماهه، مقاله خود را به نشریه ارسال فرمایید.

10-تا حد امکان، یک مقاله خود را که موضوع آن با نشریه (امام خمینی و انقلاب اسلامی)  مطابقت دارد ارسال فرمایید و از ارسال دو یا چند مقاله به‌صورت هم‌زمان بپرهیزید.

11-  فقط مقالاتی به کمیته علمی ارسال می‌شوند که چارچوب اصلی یک مقاله علمی را داشته باشند و کلیه مواردی که در این راهنما به آن‌ها اشاره‌شده است را رعایت نموده باشند. لذا مقالاتی که فاقد چکیده، کلیدواژه، نتیجه‌گیری و منابع و... باشند به کمیته علمی ارسال نخواهند شد.

12-  مطالب مهم و ضروری را در بدنه مقاله گنجانیده و از ارسال پیوست‌ها اجتناب کنید.

13-  اصطلاحات خارجی با معادل‌های دقیق و رسا در زبان فارسی و نام کامل واژه و عبارت اختصاری به کار رفته در متن، در زیرنویس ارجاع شود..

14-  در صورت پیشنهاد اصلاحات از طرف سردبیر ، داور و یا مدیر اجرایی  مجله، کلیه تغییرات اعمال شده را با زمینه زرد در مقاله مشخص کرده، و مجدداً ارسال کنید.

15. در صورتی که مقاله شما حامی مالی یا تامین کننده اعتبار پژوهشی دارد و یا برگرفته از طرح پژوهشی است، ذکر اطلاعات آن در یک پاراگراف با عنوان تشکر و قدردانی الزامی است. محل این پاراگراف در انتهای مقاله قبل از فهرست منابع باید باشد.

 

از محققین گرامی تقاضا دارد جهت ارتقا  مجله متین و کسب نمایه های برتر، در مقاله خود در صورت امکان به مقاله های نمایه شده در شماره های پیشین نشریه (با توجه به موضوع مقاله) استناد نمایید.

در ضمن در لینک زیر فیلم آموزشی  نحوه ارسال مقاله از طریق سامانه آورده شده است.

https://www.aparat.com/v/K5dP9