درباره نشریه

تاریخچه نشریه

پژوهشنامه متین بر اساس مجوز شماره 124/8600 تاریخ 1376/6/29به صورت فصلنامه ( چهار بار در سال) با صاحب امتیازی پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی منتشر می شود. با تصویب کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور در تاریخ 1386/6/5بر اساس نامه شماره 3/4719موفق به دریافت درجه علمی -پژوهشی شد. همچنین بر اساس نامه شماره 3/5308 مورخ 1386/6/27مجله از شماره 27 علمی-پژوهشی محسوب می شود. در راستای مدیریت سبز، نشریه به صورت کاغذی چاپ نمی شود. 

 

درباره نشریه

پژوهشنامه متین، فصلنامه ای با دسترسی باز (به متن مقالات) است که توسط پژوهشکده امام خمینی (س) و انقلاب اسلامی منـتشر می‌شود. در این نشریه از سیاست داوری دو سو ناشناس در بررسی مقالات استفاده می شود و همه مقالات ارسالی باید با نرم افزار مشابهت یاب  سمیم نور بررسی شوند تا از اصالت آنها اطمینان حاصل شده و پس از آن به دقت مورد ارزیابی قرار می گیرند. این نشریه در بررسی و انتشار مقالات علمی با احترام به قوانین اخلاق در نشریات، تابع قوانین کمیتۀ اخلاق در انتشار  (COPE) می باشد و از آیین نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در آثار علمی پیروی می نماید.  

 


سیاست های مالی

هزینه های پردازش مقاله

بررسی و انتشار مقالات در فصلنامه پژوهشنامه متین مشمول پرداخت هزینه می باشد. برای اطلاع از هزینه ها لطفا صفحه هزینه های بررسی مقاله را ملاحظه نمایید. 

 
هزینه اشتراک

نشریه پژوهشنامه متین به عنوان یک مجله الکترونیکی با دسترسی آزاد به متن مقالات منتشر می شود، بنابراین هیچ هزینه اشتراکی برای مخاطبان وجود ندارد. 


سیاست دسترسی باز  

پژوهشنامه متین، یک فصلنامه با دسترسی باز است؛ به این معنی که دسترسی به متن کامل تمامی مقالات این نشریه آزاد و رایگان است و مقالات بلافاصله پس از انتشار در وبسایت نشریه قابل دسترس و دانلود خواهند بود. پژوهشنامه متین تحت شرایط و معیارهای مجوز Creative Commons Attribution License 4.0 International (CC-BY  4.0)  منتشر می شود و دارندگان مجوز فقط در صورت استناد به مقاله منتشر شده اصلی می توانند آثار را کپی، توزیع، نمایش و ایجاد کنند.

 

سیاست حق چاپ (کپی رایت)

حقوق (کپی رایت) را برای محتوای مقالات به طور نامحدود حفظ می نمایند.

  


سیاست های اخلاقی انتشار 
  • پژوهشنامه متین در بررسی و انتشار مقالات، پیرو کمیته اخلاق نشر(COPE) است و مطابق با قوانین اخلاقی با بالاترین استانداردهای اخلاقی مطابقت دارد.
  • نویسندگان در زمان ارسال مقاله باید تعهد دهند که مقاله آنها حاصل یک کار پژوهشی اصیل است و در جای دیگری به هیچ زبانی منتشر و یا برای بررسی به نشریه دیگری ارسال نشده است (برای اطلاعات بیشتر از اصول اخلاقی نشریه حتما صفحه اخلاق نشر را مطالعه نمایید).
  • قوانین و قراردادهای مربوط به حق چاپ باید توسط نویسندگان رعایت شود.
  • هر نوع سرقت ادبی غیراخلاقی است و غیرقابل قبول است.

برای کسب اطلاعات در مورد این موضوع در انتشار و دستورالعمل های اخلاقی، لطفاً به http://publicationethics.org مراجعه کنید.

 

سیاست مقابله با سرقت ادبی

همه مقالات ارسالی باید با نرم افزار مشابهت یاب (سمیم نور) بررسی شوند تا از اصالت آنها اطمینان حاصل شده و پس از آن به دقت مورد ارزیابی قرار می گیرند. درصورتی که برای نشریه سرقت ادبی یک مقاله محرز شود، نشریه نویسنده /نویسندگان را در لیست سیاه قرار داده و اگر مقاله ایشان منتشر شده باشد، مقاله بایگانی شده و ذیل نام نویسنده/نویسندگان عبارت «مقاله سرقت ادبی می باشد» درج می شود.


برنامه زمانبندی انتشار

پژوهشنامه متین، به صورت فصلنامه منتشر می شود و 4 شماره را در سال منتشر می کند. تمامی مقالات منتشر شده از ابتدا تا کنون در وب سایت اختصاصی نشریه در دسترس خواهد بود.


 

ویژگی های نشریه 

عنوان: پژوهشنامه متین

محل چاپ: ایران

ناشر: پژوهشکده امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی

نوع نشریه: علمی

توالی انتشار: فصلنامه

نوع انتشار: چاپی و الکترونیکی

رتبه در ارزیابی 1401وزارت علوم: ب با امتیاز 754

ضریب تأثیر 1400: 0.127

نوع مقالات علمی قابل انتشار: پژوهشی

نوع داوری: فرآیند داوری تخصصی به صورت داوری بسته و دوسو ناشناس و حداقل 2 داور و 1 داور تطبیقی

میانگین زمان داوری:۶ هفته 

بازه زمانی بررسی اولیه مقالات دریافتی:5 روز 

سرقت ادبی: جهت پیشگیری از سرقت ادبی از نرم افزار همانند جویی سمیم نور استفاده می شود.

زبان نشریه: فارسی(چکیده و منابع انگلیسی)

حقوق معنوی: کلیه حقوق معنوی اثر متعلق به نویسنده است.